Культурне життя Закарпаття фонтанує цікавими подіями

Культурне життя Закарпаття фонтанує цікавими подіями

янв 31, 2015

Нещодавно в Ужгороді пройшов поетичний вечір, присвячений 80-річчу Василя Симоненка. Цю та інші новини Ужгорода можна побачити на mukachevo.today. Повертаючись до Симоненка треба зазначити, що народився він в селянській родині на Полтавщині. Складати вірші почав ще в шкільні роки. В цей період друзі та інші ученики його називали «поетом».

Отримавши золоту медаль після закінчення сільської школи, він навчався в Київському інституті на факультеті журналістики. Як журналіст, намагався показати у статтях помилки та недоліки партійно-бюрократичного апарату. За це його не раз цькували офіційні владні структури.

Навесні 1960р. в Києві з’явився Клуб творчої молоді. В нього увійшли: Ліна Костенко, Василь Стус, Іван Світличний та інші. Активну участь у клубній роботі брав і Василь Симоненко. Він їздив по країні, виступав на різних творчих вечорах, залучався до літературних диспутів та вечорів.

Перша збірка його поезій називалася «Тиша і грім», і вийшла у 1962р. Важливо, що їй вдалося одразу голосно заявити про себе у українському літературно-мистецькому житті. Багато збірок було видано вже після смерті поета. Ось деякі з них: «Земне тяжіння» (1964р.), «Лебеді материнства» (1981р.), «Вино з троянд» - збірка новел (1965р.), «Півні на рушниках» (1992р.). Василь Симоненко був удостоєний Національної премії ім.Т.Шевченка посмертно. Це відбулося в 1995р.

Порадують цікавинками новини Мукачева, бо в мсті проходить виставка Андрія Чебикіна. Андрій Володимирович є професором, очолює Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури, Академію мистецтв України. А ще – він народний художник України, який був лауреатом Національної премії ім. Т.Шевченка.

Виставка творчого доробку цієї надзвичайної людини біла відкрита 27 січня, а ознайомитися з нею всі бажаючі можуть до 17 лютого в Мукачівській картинній галереї.

Дещо незвичайне зовсім скоро пройде в Ужгороді. Так, новини Закарпаття повідомляють про концерт Блеза Малаби. Він відбудеться 6 лютого в «Галерея ІЛЬКО» (мистецький центр).

Півфіналіст шоу «Голос країни 3» (2013р.) співатиме п’ятьма мовами. А саме: французькою (chanson), українською, англійською (джазові стандарти, negro spiritual), італійською (неаполітанські пісні), конголезькою (world music, румба).

Володар розкішного оперного голосу обов’язково зачарує глядачів проникливою манерою співу, сильною енергетикою та наповнить серця людей добром та гармонією.

Оставить комментарий