Церква Св. Димитрія Солунського на Київській землі

Церква Св. Димитрія Солунського на Київській землі

сен 06, 2015

В минулому місяці митрополитом Бориспільським, Броварським Антонієм, який є керуючим справами Української Православної Церкви, було звершено освячення хреста. Він знаходиться на місці будівництва храму в с. Садове, який з'явиться в майбутньому в цьому населеному пункті і буде присвячений великомученику Димитрію Солунському. Храм підпорядковується Березанському благочинню Бориспільської єпархії. Якщо вас цікавить Київський регіон, то читайте новини, які його стосуються тут: kyivschina.com.ua.

Димитрій Солунський із грецького міста Салоніки (раніше - Фессалоніки) народився у сім´ї римського проконсула. Батьки були таємними християнами, тому що римське язичництво посилювало гоніння. Хлопчика хрестили у домовій церкві, розташованій в домі проконсула, а потім - навчили постулатам християнської віри.

Коли Димитрій виріс, імператор Галерій Максиміан завдяки військово-адміністративним здібностям та освіті хлопця призначив його проконсулом Фессалонікійської області замість померлого батька. Молодий стратег повинен був знищіти християнство та обороняти місто від варварів. Замість того Димитрій відразу заявив у місті, що він християнин і почав навчати мешканців м. Салоніки християнству, а ідолопоклонство - викорінювати. Кого до Максиміана дійшло, що завдяки проконсулу багато римських підданих перейшли до віри в Спасителя, то дуже розгнівався і захотів знищити солунських християн. Для цього імператор направив армію, яка поверталась із Причорноморя, через Фессалоніки. Та Димитрій заздалегідь дізнався про те, і вчасно наказав своєму помічнику Луппу роздати убогим маєток. Коли сповнений люті імператор ввійшов до міста, викликав проконсула, то він одразу визнав себе християнином, а римське ідолопоклонство засудив. Це призвело до того, що Максиміан посадив Димитрія до підземної в'язниці, а на світанку 8 листопада 306р. туди прийшли кати, і Димитрій був пробитий списами.

Тіло святого великомученика викинули. Його могли з'їсти дикі звірі, але побожні солунські християни не допустили цього і похоронили хлопця. Така геройська віра була нагороджена Богом дивами після смерті Димитрія. Наприклад, коли через сто років з цієї події гроб було відчинено - люди знайшли тіло нетлінним, а кості видавали миро-олій, яке мало властивості зціляти недужих.

Над могилою в часи святого рівноапостольного Констянтина Великого збудували Базиліку Св. Димитрія. Зараз вона охороняється ЮНЕСКО. На Київської Русі великомученика Димитрія почали почитати одразу після хрещення, а зараз це ім'я знайоме багатьом українцям. На честь нього в країні було побудовано й іменовано чимало церков.

Оставить комментарий